Samozřejmě, že i malí školáci už v prvních třídách, kdy se teprve učí číst a psát, zajímá svět internetu, ale prozatím v podobě hraní her. Když už zvládnou čtení, můžete jim na internetu ukázat svět Wikipedie, kde jim buď můžete číst Vy, pokud ještě dostatečně nezvládají, nebo si mohou číst sami. Je to jistě přínosnější, než aby „brouzdali“ internetem jen tak.
Bude se jim to ostatně hodit i do budoucna, sám zakladatel Jimmy Wales údajně pronesl větu, že většina středoškoláků by bez Wikipedie vůbec střední školu nedokončilo, a na vysokých školách hledá informace na Wikipedii více než 90 procent studentů.
Netýká se to jen dětí a studentů, i pro dospělé lidi je Wikipedie velkým přínosem, když si pohodlně najdou informace, bez toho, aby je museli hledat v knihách apod.
U dětí je to stejné, můžete jim sice nakoupit encyklopedie za tisíce korun, ale jak víte, že je zrovna tyhle budou bavit, zkuste jim nejdřív otevřít svět Wikipedie, a až když zjistíte, že je určitý obor přímo zajímá, potom můžete začít kupovat odbornější knihy.
Jen málokdo z nás neví, co vlastně Wikipedie je – je to vlastně souhrn prakticky všech informací, vznikla v roce 1995, a je dostupná pro uživatele v téměř každé zemi, v jeho rodném jazyce.
Do Wikipedie může přispívat svými články prakticky kdokoliv, to znamená, že můžete i Vy, pokud máte dostatečné informace, protože každý článek prochází schvalovacím systémem, ale nejen to, pokud na Wikipedii objevíte gramatické chyby, můžete je také opravovat, díky tomu se Wikipedie neustále rozšiřuje. Nedivte se proto, že v článku, který jste četli před měsícem, najdete další nové informace.
Na Wikipedii najdete informace o tématu, který jste třeba jen zaslechli, ale chcete se o něm dozvědět víc, pro studenty je prakticky nepostradatelná, na vysokých školách profesoři v některých oborech přímo na Wikipedii odkazují, co si tam mají studenti najít a přečíst.